Niekrólewska wyprawa

Wyprawa po wiedzę

Dziś wyjątkowa książka.

Jej autorem i wydawcą jest młody (23 lata!) student, a historia opowiedziana w książce początkowo była stworzona z myślą o jego młodszej siostrze.

Niekrólewska wyprawa opowiada o królu Janie, który mieszkając na zamku i mając tabuny poddanych, miał bardzo nikłe pojęcie o swoich poddanych i życiu w królestwie.

Pewnego dnia odwiedził go wyjątkowy przybysz, jeden z członków klanu Mędrców Piasku, uczonych, których król, będąc jeszcze młodym księciem, poprosił o radę. Chciał wiedzieć, jak być dobrym królem.

Przybysz miał dla niego rozwiązanie, ale i misję. Król dostał mapę, która miała go zaprowadzić do księgi, w której znajdzie odpowiedzi na wszystkie pytania. Musiał jednak udać się w tę podróż samotnie, bez straży i korony na głowie.

Król szybko przekazał Królestwo wiernemu słudze i ruszył w drogę. W trakcie podróży spotkał ludzi, którzy mu bezinteresownie pomogli, zobaczył, jak wygląda świat za murami zamku i zrozumiał, jak mało wiedział o swoim królestwie.

A jak skończyła się jego podróż? I czy dotarł do księgi? Koniecznie przeczytajcie 🙂

 

Niekrólewska wyprawa to zabawna, rymowana opowieść napisana 16-zgłoskowcem. Historia jest ciekawa i wciągająca, czyta się ją bardzo płynnie i przyjemnie.

To mądra opowieść, z której dziecko może wynieść dużo dobrego.

Pokazuje, że warto się dzielić, pomagać i dbać o innych, że warto zainteresować się losem innych ludzi.

Całość jest bardzo ładnie wydana.

Zdecydowanie polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autor: Krzysztof Pławecki

Ilustracje: Katarzyna Winkler

Liczba stron: 56

Rok wydania: 2018

Książkę można kupić na stronie www.niekrolewskawyprawa.pl, książka dostępna jest także w formie audiobooka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *