Opowiedz mnie

Możemy stworzyć swoją bajkę 🙂

Opowiedz mnie to książka nie do czytania, ale do opowiadania. Na początku mamy instrukcję obsługi, która jest potrzebna ponieważ nie jest to książka taka, jak inne. Tutaj my opowiadamy historie i tworzymy nasze własne bajki. I mamy miliony możliwości!

Każda bajka, więc i ta, zaczyna się standardowymi słowami: Za siedmioma górami, za siedmioma lasami mieszkał (a)... i tutaj zaczyna się dziać coś niezwykłego, ponieważ to my decydujemy kto tam mieszka. Na bohatera naszej opowieści możemy wybrać np. ośmiornicę. Przekładamy stronę i widzimy, że ktoś odwiedził naszą bohaterkę, decydujemy, że np. był to słoń. Nasi bohaterzy wyruszają w podróż i za zakrętem spotykają hmm… tym razem wróżkę, która dała im… lornetkę. I tak dalej i tak dalej. Moja bajka jest bardzo ogólnikowa, w książce na każdej stronie mamy pytania uzupełniające, podpowiedzi, strzałki jak iść i inne elementy, które pozwolą zbudować ciekawszą historię, z większą ilością szczegółów. Nasi bajkowi bohaterzy przeżywają wiele przygód i spotykają ciekawe postacie. A o wszystkim my decydujemy!

Ta książka nigdy się nie znudzi, ponieważ każda bajka jest inna i mamy nieskończoną ilość możliwości wyboru. Ciekawe jest to, że oprócz ‘standardowych’ bajkowych postaci czy motywów (typu księżniczka i zamek), w książce mamy przeróżne elementy, nie tylko postacie ale i miejsca czy pojazdy, dzięki którym można stworzyć naprawdę ciekawe opowieści. Kosmici? Wybuch wulkanu? Chodząca i mówiąca parasolka? Dom z muchomora? Proszę bardzo! 🙂

Bardzo lubię i cenię interaktywne książki ponieważ rozwijają i bawią jednocześnie. Opowiedz mnie to wspaniała, ciekawa i wyjątkowa pozycja! Rozwija wyobraźnię i kreatywność, jej ‘wygląd’ zależy od czytelnika, to on jest autorem bajek i może żonglować pomysłami do woli. Z książką dziecko ćwiczy umiejętność swobodnego wypowiadania się i formułowania dłuższych zdań. Książka zachęca do aktywnego czytania, a wtedy dzieci przyswajają najwięcej.

Czas z tą książka to świetna zabawa i dla dzieci i dla rodziców. Bardzo polecam! 🙂

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Madalena Matoso

Ilustracje: Madalena Matoso

Tłumaczenie: Marta Tychmanowicz

Wydawnictwo BABARYBA

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *