Opowieści z Białej Doliny

Zagrożenie w Białej Dolinie

Książka, której pierwsze zdanie brzmi: ‘Ktoś chce ukraść las!’ nie może być zwyczajna i Opowieści z Białej Doliny nie są zwyczajną książką.

 

To zbiór opowiadań zabawnych, ciekawych i lekko szalonych, ale nie mogły być inne, jeśli występują w nich takie nietuzinkowe postacie jak leśniczy Gałązka, który jak nikt zna las i mieszkające w nim zwierzęta, Babcia Bęben, która robi najlepsze powidła truskawkowe i Nadleśniczy Bęben, który wiele rzeczy zrozumiał, choć myślał, że już je rozumie.

Są tu też Mia i Anaszka, które prowadzą najlepszą restaurację na niby, Stach, który kocha saunę i okazał się Duchem Gór i wiele innych ciekawych postaci.

Tutaj nawet Lisek Pietruszek ma swoje miejsce pod stołem.

 

Mieszkańcy kochają Białą Dolinę i kochają las, który ją otacza, dlatego, gdy jedno i drugie zostało zagrożone, nikt nie spał spokojnie.

Swoje śledztwo przeprowadziły nawet Mia i Anaszka, chociaż ostatecznie się… zgubiły:)

 

I choć koniec był już właściwie przesądzony, gdy nawet Nadleśniczy Innocenty Bęben się poddał, to właśnie wtedy, po raz kolejny, okazało się, że warto słuchać dzieci 🙂

 

 

 

Te historie, choć lekko szalone, co mi się bardzo podobało, mają piękne przesłanie.

To opowiadania o miłości o natury, przyjaźni i rodzinie, którą nie zawsze łączą więzy krwi. I o tym, że wciąż możemy się nauczyć czegoś nowego, musimy tylko słuchać.

 

Bardzo dobrze się bawiłam podczas lektury i serdecznie Wam Opowieści z Białej Doliny polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Format: 140 x 205

Tekst: Przemek Corso

Ilustracje: Marcelina Misztal

Liczba stron: 304

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Sine Qua Non


2 thoughts on “Opowieści z Białej Doliny

  1. Cudownie bohaterowie, mądra treść i te ilustracje! Śliczna książeczka, która sprawdzi się i dla młodszych i dla starszych. My przepadliśmy i czytamy ją już drugi raz i jestem pewna, że na tym się u nas nie skończy! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *