Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary

Książka pełna owocowej magii 

Petronela jest czarownicą Krainy Drzew, a dokładnie czarownicą jabłoniową. Jak na czarownicę opiekującą się owocami przystało, jej domek znajduje się w jabłku zawieszonym na gałęzi starej jabłoni, która oczywiście rośnie w sadzie.

Na terenie sadu znajduje się jeszcze stary młyn i dom, w którym długo nikt nie mieszkał. A nie mieszkał tam nikt, ponieważ Petronela przegoniła ostatnich lokatorów. I nie dlatego, że przegania wszystkich, którzy zamieszkają w sąsiedztwie, ale dlatego, że wcześniejsi mieszkańcy wycinali drzewa i nie przejmowali się sadem. Takich lokatorów czarownica nie mogła tolerować. Teraz tylko ona zajmuje się drzewami i mieszkańcami sadu. Pomaga jej najlepszy przyjaciele chrząszcz Lucjusz i pozostałe zwierzęta.

Życie mieszkańców sadu biegło bez zakłóceń, dlatego Petronela nie była zadowolona, gdy pewnego dnia do domu wprowadziła się nowa rodzina. Bała się, że wytną drzewa i zakłócą spokój zwierząt. Dlatego na początku próbowała ich wystraszyć, myśląc, że wtedy na pewno szybko się wyprowadzą. Ale dzieci, które zamieszkały w domu, bliźniaki Leon i Lilka, nie były zbytnio strachliwe. Były za to bardzo ciekawskie.

Pewnego razu wypatrzyły domek Petroneli i postanowiły sprawdzić, kto tam mieszka. Czarownica pomimo początkowych oporów, szybko polubiła dzieci, które już nie musiały się nigdzie wyprowadzać 🙂

Tak rozpoczęła się fascynująca, pełna przygód przyjaźń dzieci i czarownicy. 

 

Petronela z Jabłoniowego Sadu to ciekawa i pełna przygód książka dla wszystkich, którzy lubią historie z magią w tle. 

Jest zabawnie, fascynująco i magicznie. Książkę bardzo dobrze się czyta, ma ładne, czarno-białe ilustracje i jest w twardej oprawie. Ma też tasiemkę-zakładkę, co bardzo lubię w książkach. 

Polecam, to zdecydowanie pozycja warta poznania.

 

P.S. Jest więcej książek o Petroneli, kolejne tytuły to: Niespodzianka dla Lucjusza, Magia Świąt i na Tropie tajemnic.

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Sabine Städing

Ilustracje: SaBine Büchner

Tłumaczenie: Urszula Pawlik

Liczba stron: 208

Rok wydania: 2017

Wydawnictwo Esteri

 

 

 

 

 

 

 


3 thoughts on “Petronela z Jabłoniowego Sadu. Czary mary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *