Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych

Podróżujemy

W Wydawnictwie Literackim powstaje bardzo dobra seria przewodników dla dzieci.

Po Tatrach i Bałtyku, które już Wam pokazywałam, poznamy kolejny obszar Polski, tym razem Podhale oraz Orawę, Spisz i Pieniny.

 

Tak jak wcześniejsze, przewodnik jest pięknie zilustrowany i wydany, ma duży format i twardą oprawę. Wygląd zewnętrzny robi wrażenie, a w środku jest bardzo urokliwie.

 

Przewodnik pokazuje miejsca mniej uczęszczane przez turystów, ale piękne i warte odwiedzenia.

 

Mam wrażenie, że tutaj autorzy mieli więcej miejsca na tematy ‘okołoprzewodnikowe’ że tak to nazwę, dzięki czemu dostaliśmy książkę, która przygotuje nas dobrze z atrakcji, ale też z tradycji, kultury czy architektury tego regionu.

 

Oczywiście są w niej opisane popularne atrakcje, które warto zobaczyć, czyli na przykład Zamek w Nidzicy, Trzy Korony, czy spływ Dunajcem, ale też te mniej znane, jak Orawski Park Etnograficzny, Niebieska Dolina czy Chochołów i drewniane domy.

 

Są szlaki idealne dla małych nóżek, zamki, skanseny, torfowiska i małopolski wulkan. Są informacje o zwierzętach zamieszkujące te tereny, roślinach tam rosnących, bacach, ratownikach GOPR i zasadach odpowiedniego zachowania.

 

Ogromną wartością książki, przynajmniej dla mnie, są informacje o budownictwie ludowym, strojach góralskich (i w ogóle informacja kim są górale), legendy (na przykład ta o Janosiku), czy opowieści o latającej fortecy i uciekającym pociągu.

Bardzo lubię takie ciekawostki 🙂

 

 

Przewodnik jest ciekawie napisany, pięknie zilustrowany i pełen wartościowych informacji. Pięknie pokazuje Polskę i jej atrakcje.

 

Serdecznie polecam 🙂

 

 

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Literackim

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Format: 260 x 310

Tekst: Barbara Gawryluk, Paweł Skawiński

Ilustracje: Ola Krzanowska

Liczba stron: 88

Rok wydania 2023

Wydawnictwo Literackie2 thoughts on “Podhale oraz Orawa, Spisz i Pieniny. Przewodnik dla dużych i małych

  1. Ooo właśnie takiej książki potrzebuję! Myślę, że ten przewodnik idealnie przyda nam się podczas wakacyjnych wędrówek 😀 Dziękuję za polecenie i nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zrobić zamówienie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *