Przygody Ziuka

Książka dla dzieci o Józefie Piłsudskim

Czy wiecie, czemu Józef Piłsudski nosił długie wąsy? Kiedy stworzył swój pierwszy oddział? Co przywoził córkom z wyjazdów zagranicznych? Jakiego podstępu użył, żeby uciec z więzienia?

Bardzo możliwe, że dorośli czytelnicy wiedzą. Ale dzieci już niekoniecznie. Ta książka jest skierowana właśnie do nich. Przybliża postać Józefa Piłsudskiego i przypomina ważne daty z historii Polski.

Poznajemy Józefa Piłsudskiego gdy był małym chłopcem, nazywanym Ziuk. Mieszkał z rodzicami i rodzeństwem w Zułowie. Od małego był wychowywany w duchu patriotycznym i wykazywał umiejętności przywódcze.

Zanim jednak został Marszałkiem, był sprytnym chłopcem, a później dzielnym młodzieńcem, którego spotkało wiele przygód. O nich pisze autor w swojej książce. Poznajemy ważne momenty w jego życiu, widzimy jak dorastał, i jak wpłynął na losy naszego kraju.

Wraz z życiem Józefa Piłsudskiego dzieci poznają historię Polski.

 

Autor napisał tę książkę, by przybliżyć dzieciom, swoim i wszystkim innym, postać Marszałka. Chciał sprawić, aby Przywódca kojarzył się im z czymś więcej niż z wąsatą postacią z pomników. I udało mu się to.

Przygody Ziuka to rymowana i napisana przystępnym językiem opowieść. Poznajemy różne fakty z życia Józefa Piłsudskiego, już od czasów dzieciństwa, dzięki czemu młody czytelnik jest dużo bardziej zainteresowany jego historią. Oprócz ważnych wydarzeń dobrze wszystkim znanym, pozycja zawiera wiele ciekawostek i anegdot na temat Marszałka.

Książka zapoznaje dzieci z takimi pojęciami jak zabory, patriotyzm czy niepodległość. W książce znajduje się także słowniczek tłumaczący wszystkie ważne słowa.

Całość jest bardzo ładnie wydana i przepięknie zilustrowana.

Zdecydowanie polecam, to bardzo ciekawa i  wartościowa książka, którą warto mieć w biblioteczce.

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Szymon Sobczyk

Ilustracje: Anna Binaś, Remigiusz Matuszkiewicz

Liczba stron: 32

Książkę można kupić przez stronę www.przygodyziuka.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *