Wielka księga wartości

Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach

Jak opowiedzieć dzieciom o tym, co jest w życiu ważne i jakimi wartościami powinny się kierować? Najlepiej na konkretnych i mądrych przykładach.

Wielka księga wartości. Opowiadania o szczerości, tolerancji i innych ważnych sprawach nie jest książką mówiącą wprost, co powinniśmy robić, a czego nie. Zawiera opowiadania, w których konkretni ludzie radzą sobie z konkretnymi sytuacjami, a młody czytelnik śledzi ich losy. Historie są ciekawe i wciągające, a z każdej płynie jakieś przesłanie.

Tematy są bardzo dobrze przemyślane i takie, które mogą dotknąć każdego z nas, lub możemy się gdzieś z nimi spotkać. Uchodźcy, tolerancja, uczciwość, poczucie własnej wartości, solidarność, życzliwość.

Książka zawiera 16 opowiadań, z których dzieci poznają szczerość, tolerancję czy empatię, na konkretnych przykładach. Zobaczą, co jest w życiu ważne. Przeczytają, że warto marzyć i mieć pasję. Że zawsze powinniśmy być sobą, ponieważ każdy z nas jest wyjątkowy. Że opłaca się być życzliwym i pomocnym. Że dobro wraca.

Opisane historie są wzruszające, poruszające ważne i trudne tematy i bardzo aktualne.

Opowiadania są krótkie i zgrabnie napisane. Historie są różne i poruszają wiele tematów, a ich bohaterami są dzieci, dzięki czemu młodemu czytelnikowi łatwiej się z nimi utożsamić. Dobrze jest dawkować czytanie, zatrzymywać się po każdym opowiadaniu i porozmawiać o nim z dziećmi.

Książka jest pięknie zilustrowana i bardzo ładnie wydana.

Jeśli szukacie książki, która będzie miała piękną i mądrą treść, która przekaże dzieciom dobre wartości, ale bez mocnego dydaktyzmu i umoralniania to ta książka będzie dobrym wyborem.

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorki: Teresa Blanch, Anna Gasol

Ilustracje: Valenti Gubianas

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *