Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa

Mały domek

Rękawiczka to kolejna książka w świetnej serii Polecane z zagranicy wydawnictwa Dwie Siostry.

 

Pewien dziadek zgubił w lesie rękawiczkę. Szybko znalazła ją myszka i postanowiła w niej zamieszkać. Koło rękawiczki skakała żabka, której myszka pozwoliła zamieszkać obok siebie.

Zaraz pojawili się zajączek, lisiczka, dzik i wilk, którzy też chcieli zamieszkać w rękawiczce. Nawet niedźwiedź! I wszystkie zwierzęta się zmieściły!

Pewnie znalazłoby się miejsce dla kolejnego lokatora, ale dziadek wrócił po swoją rękawiczkę 🙂

 

 

 

Rękawiczka to piękna bajka ludowa o tym, że dla każdego znajdzie się miejsce, wystarczy trochę dobrej woli. I nieważne kim i skąd jesteśmy, wszyscy możemy żyć obok siebie. Rękawiczka, chociaż mała, zdołała pomieścić wszystkich. 

 

Szczególnie teraz to aktualna i potrzebna opowieść. 

 

Bardzo podobają mi się jej kolażowe ilustracje, są takie zwariowane 🙂

 

To piękna, metaforyczna  i ponadczasowa opowieść z pięknym przesłaniem, którą warto poznać.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Ilustracje: Romana Romanyszyn, Andrij Łesiw

Tłumaczenie: Katarzyna Kotyńska

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Dwie Siostry

3 thoughts on “Rękawiczka. Ukraińska bajka ludowa

  1. Bo, gdy tylko będziemy chcieli, znajdziemy swoje cechy charakteru, podobne zainteresowania u innych ludzi 🙂 Nie jesteśmy identyczni- każdy z nas jest inny, ale z pewnością znajdziemy coś co nas łączy 🙂 Co ważne- jesteśmy w stanie każdemu pomóc- musimy tylko tego chcieć 🙂

  2. Pierwszy raz mam styczność z tą książką, a raczej z jej opisem i ilustracjami. Jest taka inna i zapadająca w pamięć. Chyba zakupię ja dla mojej córy.

  3. Mój 3-latek dostał tę książkę od babci i od razu bardzo ją polubił. Jest ona również świetna na ćwiczenie pamięci i wymowy, bo jak się okazało, niby trudne nazwy nowych mieszkańców rękawiczki były łatwe do zapamiętania dla mojego małego zucha, który z radością recytuje je, gdy ja tylko pokazuję palcem na znaczki mieszkańców (myszka skrobiłapka, żabka rechotuszka, dziczysko ostroklisko, niedźwiedź włóczyłapa, itd.) Czyż to nie jest świetne?? :). Także również gorąco polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *