Rysogra – kreatywna gra rysunkowa dla dzieci

Rysujemy!

Niedawno pokazywałam Wam Memo. Labirynty Hervé Tulleta, a dziś mam dla Was jego drugą grę, która moim zdaniem jest jeszcze fajniejsza 🙂

 

Tutaj w pudełku mamy więcej elementów.

Jest kostka do gry, 36 kart w kropki, 30 kart w paski i 6 szablonów do odrysowywania kształtów. Będą nam też potrzebne czyste kartki i kredki lub flamastry.

 

I już tłumaczę, o co w tym chodzi 🙂

 

W Rysogrze rysujemy i się przy tym świetnie bawimy (zaufajcie mi, ja nie znoszę rysować, ponieważ nie umiem, ale tu to w ogóle nie ma znaczenia). Będą to kropki, kratki, kształty, kwiatki, figury, zygzaki, ludziki i inne motywy.

To, co będziemy malować, znajdziemy na karcie w kropki. Na karcie w paski przeczytamy jak mamy to narysować, czyli na przykład podwójnie, z lewej, dziwnie, drżącą ręką, w środku itd.

Żeby nie było za prosto, jest jeszcze kostka do gry 🙂 Jeśli wylosujemy kartę z kostką, czytamy pytanie na niej i rzucamy kostką, wyrzucona ilość oczek lub wyrzucony kolor ‘powie’ nam co robić. 

 

W Rysogrę możemy zagrać samemu lub z kimś. Zasady są prościuteńkie.

Kładziemy przed sobą karty, czystą kartkę i kredki. Bierzemy po karcie w kropki i w paski (stosy z nimi muszą być zakryte), czytamy polecenie i rysujemy!

Jest jeszcze drugi wariant gry, w którym mieszamy ze sobą karty. Gracz rzuca kostką i bierze ze stosu tyle kart, ile oczek wyrzucił. Gdy ma już karty, rysuje wedle instrukcji 🙂

 

 

Świetna jest ta gra, naprawdę.

Prosta i jednocześnie rozbudowana, ale przede wszystkim niezwykle pomysłowa.

Rozwija wyobraźnię i pobudza kreatywność, a bawić będzie przy niej cała rodzina (choć jej ogromnym plusem jest to, że dzieci mogą też grać same 😉 ).

 

Bardzo polecam 🙂

 

Kategoria wiekowa: 3+

Format: 110 x 210

Autor: Hervé Tullet

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Babaryba

4 thoughts on “Rysogra – kreatywna gra rysunkowa dla dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *