Sowa Ninja / The Ninja Owl

Odważna sówka

Poszukując książek dwujęzycznych trafiłam na dwie książki Moniki Filipiny, której ilustracjami dopiero co zachwycałam się przy okazji recenzji książki Traktor Stasia 🙂

 

Pierwsza z nich to Sowa Ninja / The Ninja Owl. 

 

W książce sama historia mnie nie porwała, ale ma piękne ilustracje, tekst w języku polskim i angielskim i mało tekstu na stronach, dzięki czemu można ją czytać już z młodszymi dziećmi.

 

Opowiada o Eugeniuszu, sówce, która bardzo różniła się od innych sów. On chciał być prawdziwym ninja i wciąż ćwiczył, by spełnić swoje marzenie.

Rodzina i znajomi nie pochwalali takiego zachowania, dlatego Eugeniusz często zostawał sam.

Wszystko zmieniło się, gdy ktoś ukradł wszystkie jajka z wioski naszego bohatera. Eugeniusz natychmiast ruszył tropem złodziejaszków, pokonał ich i został bohaterem.

 

 

To teoretycznie fajna opowieść o byciu sobą, wytrwałości i spełnianiu marzeń, z uroczym głównym bohaterem, ale przeszkadza mi w niej to, że Eugeniusz musiał uratować małe sowy, by jego hobby zostało zaakceptowane przez bliskich, w tym rodziców.

Pewnie niepotrzebnie się czepiam, ale w sumie ta historia byłaby też fajna bez tego wątku, w końcu sowa ninja to bardzo fajny pomysł na fabułę 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 2+

Format: 250 x 250

Autorka: Monika Filipina

Liczba stron: 32

Rok wydania 2017

Wydawnictwo EZOP

2 thoughts on “Sowa Ninja / The Ninja Owl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *