Sposób na Adama, Górski żurek

Przyjemna nauka języka angielskiego 

Nauka idzie nam najlepiej jeśli interesuje nas to czego się uczymy. Tak też jest z językami obcymi, czytanie ze zrozumieniem w innymi języku niż nasz ojczysty jest przyjemniejsze jeśli podoba nam się to, o czym czytamy.

 

Książka Sposób na Adama – How to get Adam, to dwa opowiadania Pawła Beręsewicza w wersji polskiej i angielskiej. 

Możemy czytać wersję w języku polskim i później w języku angielskim lub odwrotnie, sprawdzając czy zrozumieliśmy wszystkie słowa. Tekst w obu językach mamy na jednej stronie więc nie musimy nigdzie szukać słowniczka.

 

Opowiadania są ciekawe, zabawne i z morałem.

 

W opowiadaniu Sposób na Adama – How to get Adam, nasz bohater przez przypadek musiał wejść do biblioteki. On książek nie czyta ponieważ książki są dla dziewczyn. Na szczęście pani bibliotekarka sprytnie przekonała go, że znajdzie też coś dla siebie, np książkę o dinozaurach, które uwielbia 🙂

 

Górski żurek – Mountain sour rye soup opowiada o wycieczce Adama z tatą w góry. Cały dzień się wspinali więc Adam był bardzo głodny i zmęczony. Marzył o naleśnikach, a w schronisku został tylko żurek, którego Adam nie znosił. Okazało się jednak, że górski żurek nie jest wcale taki zły gdy jest się bardzo głodnym 🙂

 

 

Sposób na Adama to ciekawa pozycja, która ułatwi i urozmaici naukę języka angielskiego. Opowiadania są ciekawe i zabawne, napisane prostym językiem, książka ma przejrzysty układ więc łatwo znaleźć odpowiedni fragment w drugiej wersji językowej.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Paweł Beręsewicz

Ilustracje: Magdalena Kozieł -Nowak

Wydawnictwo Literatura

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *