Srebrny smok

Smocze historie

Matyldę od zawsze fascynowały smoki, wiedziała o nich wszystko. Niedługo miało się też spełnić jej wielkie marzenie – podróż do Japonii, kraju smoków.

Ale nic z tego nie wyszło. Jej mama musiała nagle wyjechać, tata złamał nogę, a ona pojechała na wakacje do dziadka, którego nie znała. Mieszkał na tajemniczej wyspie, w równie tajemniczym domu.

 

Od samego przyjazdu dziewczynka miała wrażenie, że otaczają ją… smoki.

Dachówki domu przypominały smocze łuski, a palce dziadka momentami przypominały pazury smoka. Dziadek znał wiele smoczych historii, a niektóre z nich wydawały jej się dziwnie znajome..

To wszystko jednak zeszło na drugi plan, gdy dziewczynka znalazła stary jacht, który z pomocą przyjaciółki poznanej na wyspie postanowiła odremontować.

Gdy one zajęte były naprawą jachtu, dziadek dziewczynki próbował poradzić sobie z zagrożeniem, które nadciągało od strony wody i próbował odnaleźć Wielkiego Rysownika.

Czy jest jeszcze szansa na uratowanie wyspy? I czy dziewczynki wypłyną swoim jachtem na poszukiwanie przygód niczym Sindbad Żeglarz?

 

 

 

Smoki, legendy, tajemnicza wyspa, dziadek, nieznane zagrożenie i dziewczynka zafascynowana smokami, to przepis na historię, od której nie można się oderwać.

 

Mam nadzieję, że szybko ukaże się kolejna część, ta już mnie wciągnęła do swojego świata i jestem bardzo ciekawa, co będzie dalej.

A potencjał jest ogromny, autorka nie zdradziła wszystkiego, pewnych wątków możemy się domyślać, ale tak naprawdę, to nic nie wiemy i mamy na co czekać. Bardzo podoba mi się takie rozwiązanie 🙂

 

To ciekawa i bardzo klimatyczna opowieść dla starszych dzieci, od której nie można się oderwać.

Serdecznie Wam ją polecam 🙂

 

 

 

Z Barbarą Sadurską, autorką powieści “Srebrny smok” będzie można się spotkać na Międzynarodowych Targach Książki w Warszawie w niedzielę, 28 maja, pod Pałacem Kultury i Nauki.

W godz. 10:30 – 11:30 Basia Sadurska będzie podpisywała książki na stoisku wydawnictwa Agora nr 10F (namiot F), a o 11:30 rozpocznie się spotkanie z jej udziałem na scenie Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki.

 

 

 

Tekst powstał we współpracy reklamowej z wydawnictwem Agora

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Format: 165 x 216

Tekst: Barbara Sadurska

Ilustracje: Marcin Minor

Liczba stron: 144

Rok wydania 2023

Wydawnictwo AgoraDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *