Staś Pętelka. Nowy piesek

Nowy członek rodziny

Sąsiadka Stasia, pani Halina wzięła ze schroniska suczkę Lulkę. Gdy Staś usłyszał, że na adopcję czeka jeszcze jej brat, zapragnął wziąć go do domu. Rodzice się zgodzili i już następnego dnia cała rodzina pojechała do schroniska.

 

Pirat, brak Lulki okazał się wielkim śpiochem, ale wszyscy od razu go pokochali. Chłopiec planował uczyć go różnych sztuczek i chodzić na długie spacery. Ale rzeczywistość okazała się trochę inna. Pirat pogryzł mu ulubiony kapeć, nasikał w domu i wciąż spał. Na szczęście wkrótce przyzwyczaił się do nowego miejsca i nowych zasad 🙂

 

 

 

Seria książek ze Stasiem pozwala kilkulatkom oswoić to, co nowe i nieznane. W tym przypadku było to posiadanie własnego zwierzaka.

Staś musiał nauczyć się odpowiedzialności i dyscypliny, zobaczył, że przygarnięcie pieska wiąże się z zabawną, ale także nowymi obowiązkami. 

 

Książka pokazuje, jak wygląda sytuacja, gdy w domu jest nowy pupil.

Piesek musi przyzwyczaić się do nowego miejsca, a początki wcale nie muszą być łatwe, trzeba o niego dbać, chodzić z nim do weterynarza i wychodzić z nim na spacery w każdą pogodę. 

 

To ciekawa i bogato ilustrowana książka, napisana lekko i przystępnym językiem.

To idealna pozycja dla dzieci, które chcą mieć lub wkrótce będą miały nowe zwierzątko. Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Barbara Supeł

Ilustracje: Agata Łuksza

Liczba stron: 48

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zielona Sowa


4 thoughts on “Staś Pętelka. Nowy piesek

  1. W sam raz dla dzieci, które chcą mieć pieska 🙂 Na przykładzie Stasia, rodzice mogą im pokazać z czym się wiąże posiadanie szczekającego czworonoga 🙂 Super!
    Czytaliśmy kilka bajek Pani Barbary Supeł i dzieciom bardzo się podobały i dodam, że uwielbiamy książki wydane przez Zieloną Sowę- są świetne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *