Syn wiedźmy

Magiczna opowieść

Pamiętacie książkę Dziewczynkę, która wypiła księżyc? Bardzo Wam ją polecam.

Syn wiedźmy to druga książka Kelly Barnhill i jest równie wspaniała, jak poprzedniczka. Jeśli podobała Wam się Dziewczynka, to ta historia także na pewno skradnie Wasze serca 🙂

 

 

Tytułowy syn wiedźmy, Ned, wychowywał się w domu pełnym magii, której strzegła jego mama. Gdy kobieta wyjechała, zostawiając magię w domu, chciał nią zawładnąć Król Zbójców. Chłopiec przelał magiczne moce na siebie, tym samym dbając, by nie wpadła w niepowołane ręce.

 

Aine, córka Króla Zbójców, nienawidziła magii, ponieważ to ona zmieniła jej ojca. Gdy przed swoją chatą spotkała Neda, początkowo nie potrafiła mu zaufać, ale szybko okazało się, że dzieciom było pisane się spotkać.

 

Ned mieszkał w wiosce pod wielkim i ponurym lasem. Ludzie byli przekonani, że dalej nic już nie ma. Wszystko się zmieniło, gdy za sprawą Króla Zbójców do wioski przybyły oddziały króla Otta, które chciały pojmać magię i wymusić posłuszeństwo na ludziach z wioski.

 

Magia Neda, której pomagały Głazy, przywróciły pokój i zaprowadziły nowy porządek.

 

 

 

Syn wiedźmy to wspaniała, pełna magii opowieść.

 

W książce znajdziemy motywy klasycznej baśni, z elementami fantasy.

 

To piękna opowieść o przyjaźni i sile ducha. Nie brak tu także miłości rodzicielskiej, wiary w najbliższych, ale i cierpienia i rodzinnych tragedii.

 

Mamy w niej wszystko, czego oczekujemy od dobrej lektury – ciekawą fabułę, splatające się wątki, magię, interesujących bohaterów, akcję i pełną mądrości treść.

 

To świetna, pouczająca i niesamowicie wciągająca książka.

 

Polecam serdecznie 🙂

 

 

Premiera książki 15 maja 2019 roku.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Kelly Barnhill

Tłumaczenie: Łukasz Małecki

Liczba stron: 392

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Literackie

 

 

2 thoughts on “Syn wiedźmy

  1. Wydaje mi się, że moje dzieci są jeszcze za małe na tą książke, ale sama chętnie bym ją przeczytała, zainteresowała mnie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *