Zamek Zadzior

Młoda czarownica

W zamku Zadzior od dawna nikt nie panował i jego mieszkańcy już się obawiali, że będą musieli szukać pracy Sługusów w innym miejscu. Na szczęście na ich zaproszenie odpowiedziała nikczemna czarownica Molly.

 

Pełni nadziei pracownicy nie mogli doczekać się nowej pani i zastanawiali się, jak bardzo zła będzie, ale gdy przybyła okazało się, że ma 12 lat i w ogóle nie wygląda strasznie, a już na pewno nie nikczemnie.

 

Molly postanowiła jednak za wszelką cenę zostać w zamku, który od razu pokochała. Zresztą tak jak i jego mieszkańców, Majordomusa, Szpilusia, Minotaury i innych.

 

Znała kilka zaklęć (np. potrafiła stać się niewidzialna przez minutę), ale to było za mało, by udowodnić, jak jest nikczemna. Aby zostać w zamku musiała wykonać trudne zadania, które zlecił jej Zarząd Magii.

W jednym z nich pomogły jej nietoperze, ludzie w miasteczku także szybko się do niej przekonali, a gdy okazało się, że w zamku padła hydraulika, pomogły krety.

 

Kiedy już wszyscy byli przekonani, że wszystko się ułoży, do zamku przybyła prawdziwa nikczemna czarownica, Eudajmonia. Okazało się, że Molly wykorzystała zaproszenie swojej byłej przyjaciółki. 

 

By zostać panią zamku, czarownice musiały przystąpić do pojedynku. 

 

Jak się zakończył, musicie doczytać 🙂

 

 

 

 

Zamek Zadzior to książka, w której nikczemna czarownica, magiczne stworzenia, stare zamczysko itp wcale nie są straszne, a wręcz przeciwnie.

 

To zabawna i wciągająca historia pełna przygód, sympatycznych bohaterów, których polubimy już od pierwszych stron i zaskakujących zdarzeń.

 

To też bardzo pomysłowa książka, oswaja tzw. ‘straszne’ tematy, a czytanie jej jest doskonałą rozrywką. 

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Ursula Vernon

Tłumaczenie: Barbara Łukomska

Liczba stron: 384

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Mamania

 

4 thoughts on “Zamek Zadzior

  1. Chętnie po nią sięgnę 🙂 w tym momencie Vladek przekonuje moje dzieci do wampirów, może następna będzie Molly i oczaruje moje dzieci tak, że zniknie ich strach przed czarownicami 🙂

    Polecasz tyle świetnych książek- bardzo chcę mieć je wszystkie i myślę, że nie tylko ja tak czuję❤

      1. Całkowicie się zgadzam, dlatego ciągle tu do Ciebie zaglądam, nawet jeśli nie będę mogła mieć tej czy innej książki, to przynajmniej nacieszę nią oczy i poznam jej tematykę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *