Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

Wielka odpowiedzialność

Życie Archiego zmieniło się w ciągu jednego dnia. Stał się właścicielem słynnej fabryki krówek, ogromnego domu i wielu innych bogactw. A wszystko otrzymał w spadku po stryjecznym dziadku, o którego istnieniu nawet nie wiedział! 

 

Dla młodego chłopca to już dość sporo zmian, a tu się jeszcze okazało, że musi odnaleźć sekretny składnik, bez którego jego krówki będą zwykłymi krówkami, a nie tymi pysznymi, za którymi wszyscy przepadają. Dziadek zostawił mu tylko skomplikowane wskazówki, które miały mu w tym pomóc. 

 

Na szczęście Archie nie działał sam, w poszukiwaniach pomagała mu młoda inżynierka Fliss i specjalista od spraw dziwności, Billy.

 

A tych dziwności wkrótce odkryli bardzo dużo. Szukając sekretnego składnika, nie tylko musieli stawić czoła innym krewnym dziadka próbujących przejąć majątek, ale także zjawiskom paranormalnym, których w ich domu nie brakowało.

 

Duchy, smoki, mobgobliny, wkrótce nic już dzieci nie dziwiło. Chcieli za wszelką cenę uratować fabrykę, a wykonując poszczególne etapy planu odkryli, że na Archiego czeka nie tylko zarządzanie fabryką, ale także inne, znacznie odpowiedzialniejsze stanowisko. 

 

 

 

Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek to ciekawa i wciągająca książka pełna magii, dziwnych stworzeń i zagadek do rozwiązania.

 

Czytelnik od pierwszych chwil zagłębia się w pełnym czarów świecie, z sympatycznymi głównymi bohaterami i masą zjawisk nadprzyrodzonych.

 

Książka jest zabawnie napisana, ładnie zilustrowana, ma momenty grozy i szczęśliwe (a także zaskakujące) zakończenie.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autor: David O’Connell

Ilustracje: Claire Powell

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Liczba stron: 200

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Kapitan Nauka


2 thoughts on “Tajemnice Gryzmołkowa. Duch z fabryki krówek

  1. Bardzo chętnie przeczytam ją dzieciom i jestem pewna, że będę się przy tym bawić na równi z nimi 😀 już w tym momencie strasznie ciekawi mnie co to za sekretny składnik 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *