Bazanek i szczerbaty uśmiech losu. Tom 1

Wakacyjna przygoda

Czy wakacje w mieście mogą być fajne? Szczególnie jeśli wcześniej rodzice obiecywali wyjazd, a teraz okazuje się, że trzeba będzie je spędzić w domu?

Okazuje się, że tak. 

Wystarczy mieszkać w przedwojennej kamienicy, pełnej specyficznych mieszkańców. Dokładnie takiej, w jakiej  mieszka dwóch braci, Jonasz i Emil. 

 

Chłopcy są inteligentni i spostrzegawczy, dlatego od razu zauważyli dwóch podejrzanych mężczyzn kręcących się koło ich domu. Do tego rozmawiali ze studentem, który mieszka w tym samym budynku, i który także zawsze wydawał się im podejrzany. 

Chłopcy szybko skojarzyli fakty i uznali, że muszą działać, jeśli chcą uchronić dom przed niebezpieczeństwem. Tym bardziej że w nocy zaczęli słyszeć dziwne bulgotanie w ścianach, a mieszkańcy zachowywali się jeszcze dziwniej niż zwykle. 

 

 

 

Bazanek i uśmiech szczerbatego to udane połączenie kryminału i komedii. Mamy tu wciągającą historię, ciekawą przygodę, sprytnych głównych bohaterów i wiele ciekawych postaci. 

 

Książka jest świetnie napisana, lekko i z humorem, bardzo dobrze się ją czyta i nie można się od niej oderwać 🙂

 

Jeśli szukacie fajnej i inteligentnej książki przygodowej z kryminalną zagadką w tle, to ta na pewno się Wam spodoba 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka:  Monika Krauze

Ilustracje: Jerzy Kozień

Liczba stron: 176

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Zielona Sowa


1 thought on “Bazanek i szczerbaty uśmiech losu. Tom 1

  1. Myślę, że po przeczytaniu tej książki moje dzieciaki mogłyby zacząć dopatrywać się tajemniczych cech wśród sąsiadów 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *