Tupcio Chrupcio. Nie lubię podróżować

Wakacje z Tupciem Chrupciem

Zwykle wszyscy cieszą się z wyjazdów na wakacje, ale nie Tupcio Chrupcio. Nigdy wcześniej nie wyjeżdżał i tak naprawdę to nie wiedział czego się po tych całych wakacjach spodziewać.

Nie wyobrażał sobie życia bez kolegów przez dwa tygodnie i nie mógł zabrać wszystkich zabawek. Do tego podróż była długa i męcząca, a na miejscu wszystko jakieś takie inne.

Początkowo wciąż marudził, ale szybko odkrył zalety wakacji. Tata ma czas grać z nim w piłkę, śpi w pokoju z rodzicami, a do tego bardzo szybko znalazł kolegę. A to dopiero pierwszy dzień! 🙂

 

 

Przygody Tupcia Chrupcia to seria książek o charakterze edukacyjnym, które oswajają dzieci z różnymi lękami i problemami i pomagają stawić im czoła.

Jej bohaterem jest myszka Tupcio Chrupcio i jego rodzina, mama, tata i młodsza siostra.

Książki poruszają różne zagadnienia, na przykład mówienie prawdy, problem z zasypianiem, pójście do przedszkola, wizyta u lekarza  i wiele, wiele innych. Dzieci bardzo łatwo mogą się z nim utożsamić, ponieważ często doświadczają podobnych emocji.

W tej części Tupcio nie chce wyjechać na wakacje, obawia się tego, co tam zastanie i początkowo jest wszystkiemu przeciwny, ale bardzo szybko zauważa, że wakacje to coś dobrego i przyjemnego. 

Dzieci różnie reagują na zmiany, Tupcio musiał się ze wszystkim oswoić, zanim zaczął się cieszyć z wyjazdu. Pomogło mu też to, że zabrał swoje ulubione zabawki, dzięki którym czuł się pewniej.

 

Książki są bardzo ładnie i kolorowo zilustrowane, mają ciekawą, ‘gąbczastą’ okładkę. W środku znajdziemy także przykładowe pytania, które możemy zadać dziecku po lekturze, takie jak: Dlaczego Tupcio nie chciał jechać na wakacje?, czy Co można robić w czasie przerwy w podróży?.

 

Bardzo Wam polecam całą serię z przygodami Tupcia Chrupcia, to mądre i wartościowe książki.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorka: Anna Casalis

Ilustracje: Marco Campanella

Tłumaczenie: Eliza Piotrowska

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2016

Grupa Wydawnicza Foksal


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *