W moim sercu

Księga uczuć

 

‘Moje serce to skrzynia skarbów’

To jedne z pierwszych słów, które przeczytamy w tej książce. Prawda, że piękne?

I bardzo prawdziwe. Bo serce dzieci to naprawdę skrzynie pełne skarbów. Znajduje się w nich bardzo dużo uczuć, pozytywnych i negatywnych.

 

Dzieci czasami ich nie rozumieją, co jest całkowicie zrozumiałe. W końcu bardzo dużo tam się dzieje. Czasami odczuwają ogromną radość, a innym razem są tak złe, że zaraz eksplodują. Raz mają złamane serce, a za chwilę zachwycają się kwiatami w ogrodzie.

 

Książki o emocjach pomagają uporządkować bałagan w skrzyni. Tłumaczą uczucia, które nimi targają i pomagają je zrozumieć.

 

W moim sercu to przepiękna i bardzo mądra książka o tym, co się dzieje w serduszkach dzieci. Pokazuje emocje, które dzieci odczuwają w bardzo zrozumiały sposób. Widzimy, że nie ma złych emocji, że pojawiają się one w różnych momentach i różnie wtedy reagujemy.

 

Całość jest genialnie wydana. Każda rozkładówka ma wycięte w środku serce, od największego do najmniejszego, które pięknie się ze sobą komponują, tworząc kolorowe serce w środku książki. Piękne ilustracje na białym tle sprawiają, że książka jest niezwykle przejrzysta i czytelna, a zarazem kolorowa.

 

To wspaniała książka i doskonała pomoc w oswajaniu i rozumieniu emocji. To jedna z tych pozycji, które warto mieć na półce.

Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 2+

Autorka: Jo Witek

Ilustracje: Christine Roussey

Liczba stron: 28

Tłumaczenie: Anna Rosiak

Rok wydania: 2013

Wydawnictwo Mamania


1 thought on “W moim sercu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *