Z miasta do miasta. Historie z czterech stron świata

W mieście

Uwielbiam książki z ciekawostkami, a tutaj jest ich pod dostatkiem. I to są takie świetne ciekawostki, że co chwila sprawdzałam w Internecie to, o czym czytam i szukałam zdjęć 🙂

 

Ale od początku.

 

Michał Strzałkowski opisał miasta na całym świecie, ale zrobił to w wyjątkowy sposób.

Przyjrzał się najciekawszym planom miast i adresom, sprawdził, czy w miastach mieszkają zwierzęta, jak można się po nich poruszać, albo jak ludzie  koegzystują w nich z naturą.

 

W spisie znalazła się Wenecja i jej słynne kanały albo Kopenhaga i jej wszechobecne rowery, ale wiele miast mnie zaskoczyło, ponieważ nie miałam o nich pojęcia.

Autor opisał Dunedin w Nowej Zelandii, czyli miasto z najbardziej stromą ulicą na świecie, belgijskie miasto Baarle-Hertog, które leży na terenie Holandii, rosyjskie miasto Norylska, w którym jest zimno jak w zamrażalce, Slab City, czyli amerykańskie miasto na kołach, Setenil de las Bodegas w Hiszpani, czyli miasto przykryte wielką skałą, albo Kapsztad, gdzie urzędują gangi pawianów.

Jest też wątek polski, czyli Warszawa i jej las łęgowy i wiele innych niesamowitych miast.

 

 

 

Te wszystkie przykłady świetnie opisują plusy i minusy życia w mieście, pokazują, z jakimi problemami miasta muszą się mierzyć, ale też pokazują je od bardzo ciekawej strony.

 

Znajdziemy tu miasta już nieistniejące, miasta przyszłości, miasta kolorowe, miasta ciemne i brzydkie, miasta niczyje i wiele innych.

 

Wszystkie są niesamowicie fascynujące i cieszę się, że je poznałam, a Wam bardzo polecam Z miasta do miasta 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Format: 200 x 250

Tekst: Michał Strzałkowski

Ilustracje: Łukasz Majewski

Liczba stron: 104

Rok wydania 2022

Wydawnictwo Dwie Siostry


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *