Zaginiona księgarnia

Nasze ukochane miejsce

Uwielbiam książki o książkach i księgarniach, szczególnie gdy pokazują jak wspaniałe jest czytanie i jak cudowną moc mają książki.

Zaginiona księgarnia to jedna z tych pozycji 🙂

 

Opowiada o księgarni, którą prowadziła pani Minty. Było to jedno z tych miejsc, w których uwielbia się przebywać. Właścicielka wiedziała wszystko o książkach dla dzieci, zawsze służyła radą i prowadziła cotygodniowe ‘Godziny z bajkami’ podczas których czytała kolejne ciekawe pozycje. Jedną ze stałych bywalczyń tych spotkań była Milly. Dziewczynka kochała książki i ‘Księgarnię Pani Minty’, dlatego bardzo przeżyła jej nagłe zamknięcie. Nikt nie wiedział co się stało i gdzie jest właścicielka, a po pewnym czasie na drzwiach zawisła tabliczka o sprzedaży.

Milly nie mogła się z tym pogodzić. I nie tylko ona. Okazało się, że wiele osób pragnie powrotu księgarni i wspaniałej księgarki.

 

Aby dowiedzieć się co się działo z Panią Minty i czy otworzyła ponownie księgarnię musicie zajrzeć do Zaginionej księgarni 🙂

 

 

Wspaniała książka o miłości do książek. Ciekawa, ciepła i wzruszająca. Ma naprawdę cudowny, ‘książkowy’ klimat 🙂

Pokazuje jak ważną rolę pełnią w naszym życiu książki, jak dzięki nim tworzą się przyjaźnie i łączą pokolenia. Jak na nasze czytelnicze życie może wpłynąć spotkanie odpowiedniej księgarki i jak ważne i potrzebne są niezależne księgarnie. Ale to także książka o starości, o poczuciu straty i uczuciu żalu.

 

W środku znajdziemy dużo pięknych ilustracji i sporą czcionkę.

 

Wspaniała książka, bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Katie Clapham

Ilustracje: Kirsti Beautyman

Tłumaczenie: Ewa Kleszcz

Liczba stron: 96

Wydawnictwo Wilga

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *