Zwierzęta, które zniknęły

Atlas stworzeń wymarłych

To książka zachwyci wszystkich lubiących zwierzęta i paleontologię 🙂 

W środku, na dużych rozkładówkach, znajdziemy piękne ilustracje i bardzo dużo ciekawych informacji.

Wielbiciele dinozaurów na pewno będą zadowoleni, ponieważ jest tu o nich sporo, ale nie tylko. W książce znajdziemy bardzo dużo gatunków zwierząt, które wyginęły, w tym mamuty, nosorożce włochate, oreopiteki, smilodony, jelenie olbrzymie, dronty dodo, tarpany, wilkowóry tasmańskie i inne.

 

Poznamy pierwsze płazy i gady, zwierzęta jury i kredy, obejrzymy kopalną mapę świata, przyjrzymy się anatomii dinozaura, zobaczymy największe zwierzęta w historii i gdzie znajdują się najciekawsze zbiory historycznych zwierząt, poznamy znanych paleontologów, zobaczymy jakie zwierzęta wyginęły niedawno, jakim to grozi w najbliższym czasie i jakie są tego teorie.

Dowiemy się, czym charakteryzowały się poszczególne dinozaury, kto odkrył szkielet smoka wawelskiego, gdzie znaleziono najstarsze ślady pierwotnego płaza, jaka jest budowa gadziego jaja, ile zajmowało jedzenie mamutowi, kto był jedynym naturalnym wrogiem moa, co się stało z syrenami morskimi i wiele innych ciekawych rzeczy. 

 

Każda rozkładówka to dawka ciekawej wiedzy o wielu gatunkach zwierząt i piękne ilustracje.

Zobaczymy też, jak wiele gatunków wyginęło przez człowieka (i nadal ginie!).

 

Książka jest niesamowicie interesująca i na pewno każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

 

Ta pozycja także uświadamia, jak wiele gatunków jest zagrożonych wyginięciem (na przykład tygrys sumatrzański, kotek wyspowy, orangutan borneański, makak czubaty, ara modra, kozica tatrzańska(!) i wiele innych).

 

To piękny i wartościowy atlas, który na pewno zachwyci każdego czytelnika, nie tylko osoby zainteresowane tematem. Rozbudza wyobraźnię i zachęca do głębszego poznania tematu.

Książka pomaga docenić pracę wszystkich ludzi zajmujących się ochroną zagrożonych gatunków. Pokazuje jak ważne jest uświadamianie ludzi, jak wiele gatunków może wkrótce zniknąć. Zwierzęta potrzebują naszej ochrony.

Atlas ma duży format, twardą okładkę i jest bardzo ładnie wydany.

To zachwycająca i wyjątkowa pozycja, którą bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Teksty: Katarzyna Gładysz, Joanna Wajs, Paweł Łaczek

Opracowanie naukowe: Katarzyna Gładysz, Paweł Łaczek

Ilustracje: Nikola Kucharska

Ilość stron: 64

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *