Ada, strażniczka skarbu. Kryminałek historyczno-fantastyczny

Ważna rola

W przypadku historii Ady, zaczęłam trochę od tyłu, ponieważ najpierw pokazałam Wam drugą część z przygodami dziewczynki, czyli książkę Sześć palców Warneńczyka. Kryminałek historyczno – fantastyczny. 

Nadrabiam i dziś początek przygód strażniczki skarbów 🙂

 

Rodzice Ady pracują w zamku, mama bada różne legendy, a Radek jest konserwatorem zabytków. Dziewczynka ma także przyrodniego brata, pięcioletniego Stasia.

 

Ada zna zamek jak własną kieszeń, sama także uwielbia wszystko, co tajemnicze i nieodkryte.

 

Pewnego dnia, pod jej szkołą niespodziewanie zjawił się dawno nie widziany, biologiczny tata dziewczynki i oznajmił, że musi powiedzieć jej coś ważnego. Okazało się, że dziewczynka jest strażniczką zamku, a jej dziadkiem jest siejący wśród dzieci postrach, pan Mateusz. 

 

Ada nie bardzo wiedziała, co to znaczy i jakie są jej obowiązki, ponieważ tata szybko wyjechał bez żadnych wyjaśnień. 

 

Do tego, rodzice dzieci pewnego dnia wzięli wolne w pracy i zniknęli! Okazało się, że utknęli w miejscu, w którym tylko Ada może ich uratować, ale wcześniej, musi rozwikłać kilka zagadek. 

 

Czy jej się to uda? Koniecznie sprawdźcie 🙂

 

 

 

Ada, strażniczka skarbów to ciekawa i wciągająca książka, pełna tajemnic, zagadek, legend, maszkaronów, tajnych przejść i odkryć. To idealna książka dla wszystkich lubiących książki detektywistyczne, fantastyczne i historyczne. 

 

Książka jest napisana lekkim językiem, nie brak w niej także wątków typowo młodzieżowych, jak pierwsze zauroczenie i zazdrość. 

 

Czytanie jej sprawia ogromną przyjemność i jest świetną rozrywką.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Grażyna Bąkiewicz

Ilustracje: Kasia Kołodziej

Liczba stron: 248

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Literatura


2 thoughts on “Ada, strażniczka skarbu. Kryminałek historyczno-fantastyczny

  1. Gdy polecałaś drugą część przygód Ady, pisałam, że bardzo chciałabym poznać tą dziewczynkę. Nadal tak czuję- wszystko przede mną i moimi dziećmi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *