Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta

Magiczne przejście

Julka kieszeń była zaczarowana, wszystko, co do niej wkładał, przepadało. Zgubił tak kredki, swoje rysunki, cukierki, pierścionek Złośliwej Sąsiadki, chomika Leonarda i wiele innych rzeczy. Było to możliwe, ponieważ w jego kieszeni była dziura, która była wejściem do pewnej smutnej krainy.

 

W tym miasteczku ludzie chodzili ze spuszczoną głową, nie mogli się uśmiechać, zakładali tylko szare ubrania i ogólnie było tam bardzo smutno i ponuro.

 

Już tylko dzieci miały w sobie radość i zdobywały się na skryty uśmiech, ale nawet one musiały ją ukrywać – wiedziały, że Król tego nie pochwali. 

 

Bliźniaki, Uśmieszek i Łezka, znalazły kiedyś rzeczy, które zginęły w kieszeni Julka. Gdy odkryły jakie kolorowe rysunki można stworzyć znalezionymi kredkami, szybko pokochały malowanie, a swoimi pracami ozdobiły dom. Później poszło już łatwo.

Mama rodzeństwa zaczęła robić kolorowe wzorki na szarych rękawiczkach, tata upiekł słodkie ciastka, a ludzie zauważyli i polubili te zmiany. Zaczęli je wprowadzać też u siebie. 

 

Niestety Król nie był zadowolony. Więził ludzi, którzy zdecydowali się na okazywanie radości, ale wkrótce ludzie się zbuntowali.

 

Koniecznie sprawdźcie, jak skończyła się ta historia i co się stało z Królem 🙂

 

 

 

Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta to książka ciekawa, ale też edukacyjna, ponieważ autor poprzez wciągającą historię uczy dzieci ekonomii. 

 

Na marginesach stron znajdziemy wyjaśnienia wielu słów znajdujących się w tekście, takich jak księgi rachunkowe, praca, podaż, utarg, bieda, moneta, marnotrawstwo i inne.

Dowiemy się, czym są podaż i popyt, skarb państwa, konkurencja, ożywienie gospodarcze i wiele innych przydatnych pojęć. 

 

Książka ma ciekawą i wartościową treść, ładne ilustracje i dostarcza ważnej wiedzy w prosty i przyjazny sposób. Pomoże zrozumieć i oswoić dzieciom wiele pojęć.

 

Polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Grzegorz Kasdepke

Ilustracje: Małgorzata Kwapińska

Liczba stron: 96

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Literatura

1 thought on “Pestka, Drops, Cukierek. Ekonomia dziecinnie prosta

  1. Kolejna książka Grzegorza Kasdepke, którą chcielibyśmy mieć. Mnie osobiście zainteresowała ta historia i jestem ciekawa, jak się skończy 🙂 Dodatkowy plus za poruszenie tematu finansów w książce dla dzieci 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *