Bajki z dna Bałtyku

Wyprawa w morskie głębiny

To książka wyjątkowa – składa się z dwóch części – 21 bajek i miniatlasu, z którego bliżej poznamy bohaterów opowieści. Wyjątkowa, ponieważ zabiera nas w niezwykłą podróż, podczas której poznamy mieszkańców Morza Bałtyckiego, jego historię i ekologię.

 

Bardzo się cieszę, że powstała taka pozycja!

Jest przepięknie wydana, autorka stworzyła cudną oprawę graficzną, dzięki której książka stała się prawdziwą perełką. Ilustracje są subtelne, kolorowe, mniejsze, większe – wszystkie zachwycające.

 

Bajki opowiadają o mieszkańcach Morza Bałtyckiego. Poznamy z nich wiele gatunków, dowiemy się sporo o ich życiu, biologii, zwyczajach, przyzwyczajeniach, troskach i kłopotach. Bajki są krótkie, ciekawe, niektóre zabawne, inne z morałem, ale z każdej z nich można się dowiedzieć czegoś nowego.

 

Miniatlas oprócz tego, że jest pięknie zilustrowany, to zawiera zbiór najważniejszych informacji o każdym gatunku. Poznamy halitolusa, wypławka białego, pąkle, rogowca bałtyckiego, skarpa, belonę, piaskowca, mewę śmieszkę i inne zwierzęta.

 

To bardzo ciekawa i wartościowa pozycja. Przybliża nam morski świat, opowiada o zagrożeniach, jakie czekają na żyjące tam zwierzęta i zachęca do obserwacji przyrody.

 

Ogromnym plusem książki jest to, że opisuje Morze Bałtyckie, o którym ciężko znaleźć podobną publikację dla dzieci.

Polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Agata Półtorak

Liczba stron: 132

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Marpress

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *