Rozwiń swoją wyobraźnię. Myśl i twórz jak wynalazca

Działaj!

To książka, która powinna trafić w ręce każdego dziecka, ponieważ pomaga rozwinąć wyobraźnię, uwalnia pokłady kreatywności, inspiruje i dostarcza ciekawej wiedzy z wielu dziedzin.

 

Autorka jest naukowczynią, wynalazczynią, ekspertką myślenia obrazami i autorką wielu książek. Od małego zadawała pytania, eksperymentowała i szukała na nie odpowiedzi. Teraz przekonuje innych, że powinni wysilić swoje szare komórki i zacząć budować fascynujące rzeczy 🙂

To nie jest takie łatwe? Po lekturze tej książki zmienimy zdanie 🙂 

 

W środku znajdziemy 25 projektów, które dzieci (lub dorośli) wykonają sami lub z czyjąś pomocą. Zrobienie papieru, kalejdoskopu, szczudeł, drewnianego kwietnika, marionetki, latawca czy stereoskopu nie będzie już dla nas problemem.

Niektóre projekty są proste i nie wymagają wielu narzędzi, inne są bardziej skomplikowane, a jeszcze inne trzeba robić w obecności dorosłych lub zachować przy nich szczególną ostrożność.

 

Po lekturze tej książki od razu chce się zacząć działać, a wyobraźnia podsuwa kolejne projekty do wykonania, naprawdę! 🙂

Ale nie tylko z nich składa się ta książka. W środku znajdziemy bardzo dużo ciekawych informacji związanych z danym projektem i nie tylko, które czyta się łatwo i przyjemnie. Dowiemy się bardzo dużo o pierwszych wynalazcach i patentach, obejrzymy wiele projektów i zdjęć, a także poznamy przygody autorki podczas jej eksperymentów.

 

Tematy poruszane przez autorkę są różnorodne, ciekawe i opisane prostym językiem. W środku znajdziemy informację o ciągu liczb Fibonacciego, poznamy historię zszywacza, telewizora, papierowych torebek, klawiatury qwerty czy słowa ‘nerd’. Dowiemy się, co sprawia, że latawiec lata, a łódka pływa i jak działają gogle do wirtualnej rzeczywistości. I wiele, wiele więcej!

 

To naprawdę fantastyczna książka! Inspiruje do działania i pobudza szare komórki. Nawet jeśli po jej lekturze dziecko nie zostanie wynalazcą, to na pewno książka znacznie poszerzy jego wiedzę i horyzonty.

 

Dorośli znajdą w niej wiele pomysłów na twórcze zabawy z dziećmi, ale na pewno i oni wiele się z niej dowiedzą.

 

Bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 10+

Autorka: Temple Grandin

Tłumaczenie: Witold Turopolski

Liczba stron: 248

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Insignis

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *