Siedem dni w ‘Willi wśród róż’

Piękna historia Mistrza Feliksa

Siedem dni w “Willi wśród róż”. Opowieść o Feliksie Nowowiejskim to historia słynnego kompozytora, dyrygenta i organisty.

Bogna Nowowiejska- Bielawska jest autorką książki, ale także wnuczką artysty. Mieszka wraz z rodziną w ‘Willi wśród róż’ – ukochanym domu kompozytora. Autorka opowiada synowi Jankowi o jego pradziadku, a przez tę opowieść my także poznajemy losy artysty, od najmłodszych lat w Barczewie, gdzie się urodził (wtedy był to Wartembork), aż po ostatnie lata życia, które spędził ‘Willi wśród róż’ w Poznaniu.

Autorka opowiada o czasach szkolnych kompozytora, jego podróżach, nagrodach i wielu innych ważnych momentach życia. Dostajemy wiele ciekawostek i historii rodzinnych takich jak np. ta, że prawie spóźnił się na swój ślub ponieważ pomylił godziny! 🙂 Książka składa się z siedmiu ciekawych opowieści pokazujących kolejne ważne wydarzenia z życia artysty.

Bardzo lubię książki dla dzieci, które mają mądrą treść, ale także, z których najmłodsi mogą się dowiedzieć czegoś nowego, coś poznać czy odkryć. Taką książką jest Siedem dni w ‘Willi wśród róż’. To bardzo wartościowa książka, ciekawie przedstawia sylwetkę kompozytora, a to, że jest napisana przez kogoś z jego rodziny daje dodatkowy efekt autentyczności. Książka jest napisana lekkim językiem, posiada piękne ilustracje, ale także prawdziwe zdjęcia rodziny Nowowiejskich. Do książki dołączona jest płyta CD z wybranymi utworami Feliksa Nowowiejskiego, której słuchanie wprowadza wyjątkowy, magiczny nastrój podczas czytania.

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Bogna Nowowiejska – Bielawska

Ilustracje: Maria Szulc

Polskie Wydawnictwo Muzyczne

Strona kompozytora 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *