Christmas Decorations

Własnoręcznie wykonane ozdoby świąteczne

Robicie z dziećmi ozdoby na choinkę? Gdy ja byłam mała, był to obowiązkowy punkt przygotowań przedświątecznych, ale teraz bardzo rzadko spotykam papierowe, ręcznie robione bombki i łańcuchy.

Ta książka łączy w sobie tradycję z nowoczesnością, ponieważ dzięki niej samemu zrobimy ozdoby świąteczne, ale mamy spore ułatwienie w postaci gotowych wzorów do wycięcia.

Całość znajduje się w twardej, kartonowej teczce. W środku znajdziemy książkę i wzory do wycięcia.

Książka zawiera 12 instrukcji, które krok po kroku pokażą nam, jak wykonać papierową choinkę, stroik, różne bombki, łańcuchy, girlandy i inne ozdoby. 

Papier, z którego możemy wykonać ozdoby, ma piękne, świąteczne wzory. Wszystko jest na nich dokładnie zaznaczone, tak, że wycinanie nie sprawi większego problemu.

Aby wykonać ozdoby z użyciem tego zestawu, będziemy potrzebowali nożyczek, taśmy klejącej, kleju i ewentualnie jakiegoś sznurka do powieszenia gotowych elementów.

 

To bardzo pomysłowa i inspirująca pozycja. Daje nam gotowe narzędzia do zabawy z dziećmi i przygotowania własnych ozdób, zachęca do kreatywności i wspólnego spędzania czasu.

Wzory na papierze mogą być dopiero początkiem, można je odrysowywać i tworzyć nieskończoną ilość ozdób, do czego Was bardzo zachęcam.

 Zajęcia plastyczne są koniecznym czynnikiem wszechstronnego rozwoju dziecka, dodatkowo warto celebrować wspólne tradycje i spędzać razem czas, a kiedy będzie to przyjemniejsze, niż przed Świętami? 🙂

Bardzo Wam polecam tę pozycję 🙂

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autorki: Fiona Watt, Lucy Bowman

Ilustracje: Vickie Robinson, Matt Preston, Caroline Johansson

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Usborne 

Książkę można kupić w sklepie Bookids, znajdziecie tam wiele świetnych książek dla dzieci w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *