Mania Skłodowska

Mała wielka uparciuszka

Eryk pojechał z rodzicami do Paryża, a Ola została u dziadków. Niesprawiedliwe? Dziewczynka uważała, że tak i dlatego postanowiła zapewnić sobie równie atrakcyjną rozrywkę. Zakradła się do gabinetu dziadka, wzięła jedną z jego wciągających książek, tę o Marii Skłodowskiej – Curie i chwilę później była przed budynkiem II Gimnazjum Męskiego w Warszawie.

Jak to możliwe?

Książka wciąga i to dosłownie! Z jej pomocą można się przenieść do dowolnego miejsca w książce i przyglądać się z ukrycia kolejnym rozdziałom, a w tym przypadku śledzić losy wybitnej naukowczyni.

 

Książka przybliża nam postać Manii Skłodowskiej, poznajemy ją już jako pięciolatkę, towarzyszymy jej we wszystkich miłych, ważnych, ciężkich i trudnym chwilach w życiu. Widzimy z jakimi trudnościami musiała sobie poradzić i co osiągnęła, poznajemy bliskie jej osoby i dowiadujemy się, jakim była człowiekiem, naukowcem, rodzicem.

 

Opowieść o Manii to także przyjemna i ciekawa lekcja historii.

To świetna książka. Naprawdę! 🙂

 

Jest ciekawa, wciągająca ( 🙂 ), pełna przygód i zwrotów akcji, zabawna i mądra. Zainteresuje każdego, kto ją zacznie czytać (jestem tego pewna :)), przybliża ważną postać i uczy historii. Tak powinny wyglądać książki dla młodych czytelników.

 

Całość napisana jest językiem odpowiednim dla młodszych czytelników, ale i starsi spędzą nad nią same miłe chwile.

 

Książka jest pięknie zilustrowana i wydana.

Podczas lektury dobrze poznajemy niezwykle fascynującą kobietę, o której słyszeli wszyscy, ale mało ludzi wie o niej więcej, niż zawiera krótka notka encyklopedyczna.

 

To jedna z ciekawszych pozycji na naszym rynku wydawniczym, zdecydowanie warto poznać. 

Polecam wszystkim 🙂

 

 

P.S. Mania Skłodowska to druga powieść autora, pierwsza jest o Adamie Mickiewiczu (Adaś Mickiewicz. Łobuz i mistrz) i planuję ją szybko nadrobić 🙂

 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autor: Jakub Skworz

Ilustracje: Paulina Derecka

Liczba stron: 211

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Zysk  i S-ka, cykl Wciągające Książki o Wielkich Polakach

1 thought on “Mania Skłodowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *