O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

Razem można wszystko

Filip był najmłodszy i najsłabszy z rodzeństwa, przez co czuł się gorszy od innych. Nie chciał się bawić z innymi zajączkami, ponieważ wciąż się z niego naśmiewały, wolał samotne wyprawy na swój ulubiony kamień i obserwowanie okolicy. Pewnego razu zauważył lisa, który zagrażał młodym łabędziom. Chociaż strasznie się bał, ostrzegł zwierzęta przed niebezpieczeństwem, a wkrótce uratowana łabędzica Pusia została jego przyjaciółką.

Zwierzęta zaczęły razem ćwiczyć i już wkrótce nikt im nie mógł dorównać w szybkości, a Filip wiele razy udowodnił jak dzielnym, mądrym i odważnym jest zajączkiem.

To piękna i mądra opowieść o pokonywaniu słabości, odwadze, przyjaźni i bezinteresownej pomocy. O tym, że nie wygląd zewnętrzny świadczy o naszej sile, a ktoś nazywany strachliwym może być najodważniejszym ze wszystkich. O tym, jak ważne jest wsparcie najbliższych i wiara w nasze siły.

To książka idealna dla dzieci, które nie wierzą w siebie, czują się gorsze, inne czy odtrącone. Jest ciepła, sympatyczna i bardzo pozytywna.

W środku znajdziemy wiele pięknych zdań, takich jak to:

 

Umieć docenić piękno otaczającego nas świata to wielka umiejętność. Zachwyt nad urodą przyrody i uczucie wdzięczności czynią naszą duszę piękniejszą. Kiedy się zachwycamy, stajemy się szczęśliwsi, a tego się nie kupi za żadne pieniądze.

Książka ma piękną oprawę graficzną  (zdjęcia połączone z fotografią) i jest bardzo ładnie wydana (twarda okładka, miły w dotyku papier).

To wartościowa pozycja, którą bardzo polecam.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Elżbieta Zubrzycka

Ilustracje: Klara Wicenty

Liczba stron: 101

Rok wydania: 2017

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 

3 thoughts on “O zajączku Filipie, który ze strachu dokonał wielkich czynów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *