Filip, Pusia i nowy przyjaciel

Jesień w lesie

Na blogu pokazywałam Wam już dwie książki z przygodami zajączka Filipa, O zajączku, który ze strachy dokonał wielkich czynów i Filip i bociany.W tym roku wiosny nie będzie!

 

W trzecim tomie Filip i jego przyjaciółka, łabędzica Pusia zdobywają kolejnego, niespodziewanego przyjaciela.

 

Razem z nadejściem jesieni, w lesie rozpoczęły się polowania na zwierzęta. Raz zajączek znalazł się w wielkim niebezpieczeństwie, a Pusia nie mogła mu pomóc. Na szczęście był ktoś, kto już od dawna chciał się z nim zaprzyjaźnić. Nowy przyjaciel okazał się wspaniałym kompanem, a Filip po raz kolejny przekonał się, że każda przyjaźń jest możliwa 🙂

 

 

Filip, Pusia i nowy przyjaciel to cudowna kontynuacja wcześniejszych tomów z przygodami uwielbianej przez wszystkich pary przyjaciół.

 

 

Wszystkie części uczą szacunku do świata i przyrody, a także przekazują wiele cennych wartości. To książki o przyjaźni, poświęceniu i byciu dobrym dla innych.

 

W tej części poruszone zostały tematy polowań na zwierzęta, obecności człowieka w lesie i tego, ile złego może w nim wyrządzić. 

Autorka porusza także trudniejsze kwestie, takie jak złość, współzawodnictwo, wyśmiewanie, alkoholizm czy lęki. Wszystko z ogromnym wyczuciem i zrozumieniem młodego czytelnika.

 

Bardzo podoba mi się w nich także wydanie (twarda okładka, dobry papier) i strona graficzna (połączenie fotografii z ilustracją).

 

Na końcu książki znajdziemy także rozdział dla ‘dorosłych’ i elementy potrzebne do zbudowania swojego teatrzyku 🙂

 

To ciepłe i wartościowe książki, które bardzo polecam 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 6+

Autorka: Elżbieta Zubrzycka

Ilustracje: Klara Wicenty

Liczba stron: 106

Rok wydania: 2018

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *