Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

Co z tą wiosną?

Pamiętacie zajączka Filipa? W książce Filip i bociany poznajemy kolejne losy leśnych przyjaciół.

W pierwszym tomie panowała zima, teraz zarówno Filip z rodzeństwem, jak i Pusia, po raz pierwszy zobaczą wiosnę i lato (książka opisuje miesiące od marca do lipca).

 

Mama Filipa od razu wyczuła, że zbliża się wiosna. Na drzewach pojawiły się bazie, kosy zaczęły śpiewać, a dzięcioły rozpoczęły ptasie gody. Filip jest zachwycony nową porą roku i tym, jak wygląda teraz świat.

Do tego z ciepłych krajów wrócił przyjaciel rodziców, bocian Wojtek z nową żoną. Małe króliczki wraz z Pusią szybko zaprzyjaźniły się z rodziną bocianów, która szybko się powiększyła.

Filip dorasta i zaczyna rozumieć, że w lesie czeka na niego także wiele niebezpieczeństw i nie może wszystkim ufać, nawet jeśli wydają się mili i przyjaźni. Tym bardziej że jego rodzina także się powiększyła i musi być odpowiedzialnym starszym bratem 🙂

 

Drugi tom przygód Filipa to także bardzo wartościowa książka. O przyjaźni i miłości, pełna szacunku do świata i przyrody, dostarczająca ciekawej i przydatnej wiedzy.

Z tej części dzieci bardzo dużo dowiedzą się o przyrodzie. Przeczytają, po czym poznać, że zbliża się wiosna, jak się zachowują niektóre ptaki czy jak się zmienia świat w cieplejszych porach roku.

W środku znajdziemy bardzo dużo informacji o bocianach: czy rzeczywiście przynoszą ludziom dzieci, co jedzą, kto wysiaduje jaja, jak tworzą rodziny, kiedy odlatują i gdzie i wiele innych ciekawych informacji.

Tak jak wcześniejsza część, ta również zachwyca oprawą graficzną (fotografia połączona z ilustracją).

 

Książka jest ciepła, zabawna i wciągająca. Polecam 🙂

 

P.S. Na końcu książki znajdziemy wycinanki bohaterów i pomysł na teatrzyk, wystarczy wyciąć, pokolorować i już można zacząć się bawić 🙂

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 5+

Autorka: Elżbieta Zubrzycka

Ilustracje: Klara Wicenty

Liczba stron: 101

Rok wydania: 2018

Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne 

2 thoughts on “Filip i bociany. W tym roku wiosny nie będzie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *