Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii. Tom 1

Książka inna niż wszystkie

Na rynku wydawniczym sporo jest książek dla dzieci o empatii, ta jednak różni się od pozostałych.

 

Przyjaciele żyrafy. Bajki o empatii to książka, w której poznamy żyrafę Bibi, jej przyjaciela szakala Zenona i inne zwierzątka mieszkające w Leśnym Zakątku.

 

Książka składa się z 16 historii. Ich bohaterami są Bibi i jej przyjaciele. Każde zwierzę jest inne, ma inne problemy, lęki, niepokoje, zupełnie jak dzieci! Przychodzą do Bibi po radę, opowiedzieć co ich trapi, smuci czy dziwi. Żyrafa wszystkich wysłuchuje, doradza i pomaga. Sama także potrzebuje pomocy przyjaciół, nią także targają różne emocje, z niektórymi sama nie potrafi sobie poradzić.

 

Każdy rozdział porusza inny temat. Mamy opowieść o bliskości, o dzieleniu się, o inności, o lękach, o akceptacji i wiele innych. Jest opowiadanie, w którym zajączek Kazio chciałby decydować, jak się z każdym wita, jest opowiadanie, w którym lisek Leon ma wrażenie, że nikt go nie lubi i takie, w którym jelonek Staś chciałby być wysłuchany przez rodziców, gdy mówi, że boi się zastrzyków.

 

Zwierzęta o wszystkim ze sobą rozmawiają, z szacunkiem i zrozumieniem podchodzą do przyjaciół i razem udaje im się rozwiązać każdy problem. Razem się cieszą z sukcesów, świętują i wspierają w trudnych chwilach.

 

Po każdym rozdziale mamy część „Pytania i zadania do rozmów z dziećmi’, w którym znajdziemy podpowiedzi jak wykorzystać dobrze dany temat w rozmowie z dziećmi, jakie zadać pytania, czy jakie zadanie zlecić dzieciom do wykonania.

 

 

To książka, która zachęca do rozmawiania z dziećmi, pokazuje, że właściwa komunikacja jest kluczem do rozwiązywania problemów.

 

Jest inspiracją do rozmów z dziećmi na temat tego, co przeżywają, a nie gotowym rozwiązaniem danego problemu. Sytuacje przedstawione w książce są bardzo ‘życiowe’ i mogą spotkać każde dziecko.

 

W środku znajdziemy także piękne biało-czarne ilustracje.

 

To wyjątkowa książka, jest niesamowicie wartościowa i ważna. To jedna z pozycji dla dzieci i rodziców.

 

Bardzo polecam.

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 4+

Autorki: Joanna Berendt, Aneta Ryfczyńska

Ilustracje: Ewa Beniak – Haremska

Liczba stron: 160

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Co ja na to?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *