Biuro detektywistyczne: Dziurka od klucza

Młodzi detektywi 

Mikołaj i Janek to młodzi wielbiciele seriali detektywistycznych, a ich pasją jest rozwiązywanie trudnych spraw. Pewnego dnia wpadają na pomysł założenia własnego biura. Mają w końcu wszystkie cechy potrzebne w pracy detektywa: myślą logicznie, kojarzą fakty, potrafią podsłuchiwać i podglądać. Dodatkowo Mikołaj ma psa, Cudaka, który jest świetnym tropicielem, a jego babcia zna wszystkich w okolicy i wszystkie plotki, jest więc świetnym materiałem na tajną agentkę. Biuro nazywają Dziurka od klucza, a mieści się w pokoju Mikołaja.

Ich pierwsza sprawa nie była łatwa. Chłopcy zauważyli, że do ich sąsiadki często przychodzi rudy mężczyzna z brodą. Zawsze ma ze sobą dziwną paczkę i podejrzanie się zachowuje, a w mieszkaniu przebywa tylko 5 minut. Chłopcy przeprowadzili śledztwo, połączyli fakty i dzięki ich czujności udało się zdemaskować złodzieja obrazów!

Po tym sukcesie stali się znani w okolicy i przybyło im spraw. Odkryli między innymi kto okradł dom kolegi, kto hałasował w nocy lub gdzie się podział pierścionek z bursztynem.

Chłopcy są bystrzy i profesjonalni, a do swoich spraw podchodzą poważnie. Stosują różne techniki by odkryć prawdę, czasem przy tym blefując lub zatajając prawdę dla dobra kolegi. Okazali się niezastąpioną pomocą dla Dzielnicowego, ale odkryli także, że praca detektywa nie jest prosta i dziewczyny nie oblegają ich jak Jamesa Bonda 🙂

Biuro detektywistyczne: Dziurka od klucza to bardzo dobra książka, która na pewno spodoba się wszystkim dzieciom, a fani przygód i zagadek ją pokochają.

Chłopcy rozwiązują 6 spraw, każda jest inna i inne osoby są w nią zaangażowane. Ale każda jest ciekawa!

Książka jest napisana ciekawym językiem i czyta się ja bardzo dobrze. Właściwie to pochłania się każdy rozdział 🙂

Sprawy są tak opisane, że czytelnik ma czas na zastanowienie się nad własnym rozwiązaniem zagadki, zanim usłyszymy co odkryli chłopcy.

To bardzo dobra powieść detektywistyczna dla dzieci, którą polecam nie tylko fanom gatunku 🙂

 

Kategoria wiekowa: 7+

Autorka: Renata Piątkowska

Ilustracje: Joanna Kłos

Wydawnictwo Literatura


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *