Nieodgadniony Tom 1

Kryminał, od którego nie można się oderwać!

Akcja kryminału Nieodgadniony toczy na dwóch płaszczyznach, w roku 1936 i współcześnie, w elitarnej, prywatnej szkole w Vermont, założonej przez Alberta Ellinghama.

Założyciel był człowiekiem uwielbiającym zagadki i tajemnice, a na całym, ogromnym terenie szkoły było ukryte wiele tuneli i tajnych schowków.

W 1936 roku ktoś porwał żonę i córkę właściciela szkoły, a także zabił jedną z uczennic. Zbrodnia nigdy nie została wyjaśniona, a sprawca zostawił tylko list-zagadkę.

Współcześnie naukę w szkole zaczyna Stavie Bell, dziewczyna fascynująca się kryminalistyką i o zbrodniach wiedząca prawie wszystko, która postanowiła rozwikłać zbrodnię sprzed lat.

W szkole uczą się osoby, które się czymś wyróżniają lub osiągnęły już jakiś sukces np. gwiazda Internetowych filmików o zombie, pisarz, inżynierka, twórca gier i wielu innych, utalentowanych dzieciaków.

Każda z tych osób jest zupełnie inna i niektórym ciężko jest odnaleźć się w tym towarzystwie, ale po pewnym czasie wszyscy czują się jak w domu.

Stevie jeszcze nie zdążyła zabrać się za rozwiązywanie zagadki sprzed lat gdy w szkole wydarzyło się coś, co na nowo wstrząsnęło szkołą i czym mogła się zająć od razu.

 

Cała książka jest pełna zagadek, wskazówek i poszlak, autorka bardzo dobrze zbudowała fabułę ponieważ już od pierwszej strony wciągamy się w akcję i nie możemy od niej oderwać.

Oba wątki, ten z lat trzydziestych i ten współczesnych są bardzo dobrze poprowadzone.

Dodatkowym ‘smaczkiem’ w książce są raporty z przesłuchań i listy Nieodgadnionego. Obok wątku kryminalnego mamy normalne problemy nastolatków jak pierwsza miłość czy dojrzewanie, które nie przeszkadzają w fabule i są bardzo dobrze napisane.

 

Książka sprawia, że stajemy się detektywami i próbujemy rozwiązać zagadkę morderstw, co wcale nie jest łatwe!

 

Nieodgadniony to świetny kryminał!

Nie mogłam się od niego oderwać i przeczytałam za jednym razem całość.

Już dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła!

Bardzo polecam wszystkim, nawet starszym czytelnikom 🙂

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 13+

Autorka: Maureen Johnson

Tłumaczenie: Paweł Łopatka

Wydawnictwo PoradniaK

1 thought on “Nieodgadniony Tom 1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *