Lama Lenka przy stole

Nowe przygody Lamy Lenki

Pamiętacie Lamę Lenkę i jej przyjaciół, Pieska Janka, Kotkę Zuzię i Byczka Franka? Pokazywałam Wam już dwie książki z ich przygodami, Urodziny Lamy Lenki i Lama Lenka wychodzi z domu.

 

Tym razem Lama Lenka gotuje z przyjaciółmi. Podczas przygotowywania posiłku okazało się, że każdy z bohaterów ma inne upodobania i przyzwyczajenia przy stole.

Lamie Lence jedzenie bardziej smakuje, gdy ładnie wygląda, dlatego przygotowali z jedzenia różne obrazki. Byczek Franek złościł się, gdy był głodny, Kotka Zuzia martwiła się, że nie zje swojej porcji, ponieważ w domu zawsze dostaje za duże, a Piesek Janek uwielbia kabanosy i mógłby jeść tylko je 🙂

 

 

 

‘Lama Lenka przy stole’ to mądra i ciekawa książka dla dzieci o nawykach żywieniowych i przyzwyczajeniach przy stole. To bardzo ważny temat, ale mam wrażenie, że w ogóle nie poruszamy w literaturze dziecięcej.

 

Książka porusza tematy złych nawyków, takich jak nakłaniania do jedzenia, kiedy dziecko nie ma apetytu, czy nakładania mu za dużych porcji i wymagania, aby wszystko zjadło.

 

Autorka zachęca do świadomego podejścia do tematu żywienia dzieci, pamiętaniu o wspólnym zjadaniu posiłków, próbowaniu nowych rzeczy, a także sprawieniu, aby jedzenie było dla dzieci przyjemnością, a nie przykrym obowiązkiem. 

 

Ta pozycja będzie także pomocą dla rodziców, pokazuje jak budować u dziecka dobre nawyki żywieniowe i jak odpowiednio się z nim komunikować przy stole.

 

To wartościowa, pięknie zilustrowana i ładnie wydana pozycja, razi jednak wybór kabanosów jako ulubionego przysmaku Pieska Janka.

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Patrycja Filak

Ilustracje: Magdalena Bury

Liczba stron: 24

Rok wydania: 2018

Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata

 

1 thought on “Lama Lenka przy stole

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *