Lama Lenka wychodzi z domu

Trudne początki

Wyjście z domu dla osób dorosłych nie jest niczym wyjątkowym, w końcu robiliśmy to miliony razy. Dla dzieci jednak każde takie wyjście jest ogromnym wydarzeniem. Muszą pamiętać o wielu rzeczach i dokonywać odpowiednich wyborów. Nie jest to proste, ale jest książka, która pomoże dzieciom przejść przez ten proces.

Lamę Lenkę i jej przyjaciół, Kotkę Zuzię, Byczka Franka i Pieska Janka, już Wam przedstawiłam (tu link).

Tym razem Lenka umówiła się z przyjaciółmi, że pójdą razem na basen z kulkami. Miała problem z wybraniem ubrań i pamiętaniem o wszystkich, ale bardzo chciała już wyjść z domu, więc szybko się z tym uporała (choć bałagan zrobiła spory 🙂 ). Jej przyjaciele także mieli problemy. Kotka Zuzia bała się iść do nowego miejsca, Piesek Janek był tak podekscytowany wyjściem, że zapomniał jednego buta i czapki, a Byczek Franek zapomniał hulajnogi, którą zawsze ze sobą zabiera. Przyjaciele jednak rozwiązali każdy problem i już wkrótce świetnie się bawili w basenie z kulkami.

Lama Lenka wychodzi z domu to kolejna wspaniała książka o emocjach, tym razem towarzyszącym wyjściom z domu. Pokazuje sytuacje, które spotykają każde dziecko i pomaga im je zrozumieć.

Bo każdy przeżywa to inaczej, jedni boją się tego, co ich czeka, inni są tak podekscytowani, że zapominają o czymś ważnym. Do każdego dziecka trzeba podejść indywidualnie, wysłuchać i uspokoić. Pokazać, że nie ma się czym stresować.

To bardzo ważna książka, poruszająca ważny temat. Robi to w sposób mądry i z wyczuciem. Pomaga dzieciom zrozumieć takie emocje jak lęk, ekscytację, frustrację, szczęście i radość. Pokazuje im, że wyjściom towarzyszą różne stany emocjonalne, ale każdy jest dobry i dostosowany do konkretnego dziecka.

Jak wcześniejsza pozycja, jest przepięknie zilustrowana i bardzo ładnie wydana.

Bardzo polecam, zdecydowanie warto mieć w biblioteczce 🙂

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Patrycja Filak

Ilustracje: Magdalena Bury

Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata

2 thoughts on “Lama Lenka wychodzi z domu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *