Urodziny Lamy Lenki

Porozmawiajmy o emocjach

Lama Lenka obchodzi urodziny i bardzo chciałaby, aby były na nich balony. Razem z przyjaciółmi, Pieskiem Jankiem, Byczkiem Frankiem i Kotką Zuzią udali się więc na poszukiwania baloników. W drodze zrobiło się jej smutno, ponieważ nie wiedziała, czy znajdą baloniki, a wtedy przyjaciele zdradzili jej, co oni robią, gdy są smutni. I od razu wrócił jej dobry humor. A gdy znaleźli baloniki, była bardzo szczęśliwa.

Niestety wkrótce jej balonik pękł i Lenka była zrozpaczona. Na szczęście przyjaciele wiedzieli co zrobić, by ją pocieszyć.

Lama Lenka, w swoje urodziny przeżywała różne emocje, była radosna i smutna, ale teraz już wie co zrobić, gdy dopadnie ją przygnębienie.

Tak jak jej przyjaciele. Wiedzą, że gdy komuś jest smutno, trzeba go wysłuchać, pocieszyć i przytulić. I od razu smutek znika.

 

Książki o emocjach są bardzo potrzebne, warto rozmawiać z dziećmi o tym co czują i co przeżywają. Najmłodsi często nie rozumieją uczuć, których doświadczają, dlatego takie książki są wspaniałą pomocą dla rodziców.

Urodziny Lamy Lenki to przepiękna i bardzo mądra książka. Została stworzona przez parę psychologów i wątki psychologiczne są wplecione w treść. Autorka doskonale rozumie emocje, które towarzyszą dzieciom i stworzyła historię, z takimi przygodami, które mogą spotkać każde dziecko.

Książka pokazuje podstawowe emocje, które odczuwają dzieci, spokojnie je przez nie przeprowadza i uczy, jak sobie z nimi radzić.

W książce dzieci poznają radość, smutek, strach i złość. Każdy bohater inaczej przeżywa te emocje, tak jak każde dziecko.

Urodziny Lamy Lenki uświadamia także najmłodszych, że przyjaźni jest ważniejsza od rzeczy materialnych.

Książka jest przepięknie zilustrowana, w pięknych, pastelowych kolorach. Jest bardzo ładnie wydana, ma twardą okładkę i dobry papier.

To bardzo wartościowa i ważna pozycja, która pomoże dzieciom poradzić sobie z emocjami. Bardzo polecam.

 

 

Kategoria wiekowa: 3+

Autorka: Patrycja Filak

Ilustracje: Magdalena Bury

Wydawnictwo Tuli Mama Tuli Tata

3 thoughts on “Urodziny Lamy Lenki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *