Sześć palców Warneńczyka. Kryminałek historyczno – fantastyczny

Ciekawa historia

Jeśli lubicie książki z zagadkami, przy okazji uczące historii to polecam Wam tę pozycję. 

 

Ada mieszka z mamą, jej partnerem Radkiem i jego synem, pięcioletnim Stasiem. Po biologicznym ojcu odziedziczyła niezwykłą moc, stała się strażniczką skarbu. Jeszcze nie wie co to za skarb, ale wie, że musi go chronić. Pomaga jej w tym ekscentryczny dziadek.

 

Na lekcji historii Ada poznała właśnie historię Władysława Warneńczyka, króla Polski z dynastii Jagiellonów. Gdy tylko dowiedziała się, że uznano go za zmarłego, ale ciała nigdy nie odnaleziono, że przy tej sprawie powstało już dużo różnych teorii i nikt właściwie nie wie, co się tak naprawdę wydarzyło, postanowiła spróbować rozwikłać zagadkę. 

 

Okazja od razu się nadarzyła, ponieważ dziadek dziewczynki obawiał się, że skarb jest zagrożony. Z jego piwnicy Ada przeniosła się do zamku w 1459 roku, odnalazła tam tajemniczych podróżnych, poznała rozwiązanie zagadki, a także uratowała skarb. A wszystko będąc… maszkaronem! 

 

Jeśli chcecie wiedzieć, na czym polega jej tajemnicza moc, co wydarzyło się na zamku i o co chodzi z tymi tajemniczymi maszkaronami, koniecznie przeczytajcie przygody Ady 🙂

 

 

 

Sześć palców Warneńczyka to ciekawy, napisany lekkim i zrozumiałym językiem kryminał historyczno – fantastyczny. Książka wciąga od samego początku i trudno się od niej oderwać. 

To jedna z tych pozycji, które bawią i uczą, ponieważ oprócz świetnej rozrywki dostajemy także porządną dawkę wiedzy historycznej, a tak najłatwiej przyswaja się wiedzę. 

To fascynująca i wartościowa książka, polecam 🙂

 

 

P.S. Warto zacząć od pierwszej części przygód Ady, Ada, strażniczka skarbu, w której poznajemy początek przygody dziewczynki jako strażniczki skarbu. 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 8+

Autorka: Grażyna Bąkiewicz

Ilustracje: Kasia Kołodziej

Liczba stron: 128

Rok wydania: 2019

Wydawnictwo Literatura


3 thoughts on “Sześć palców Warneńczyka. Kryminałek historyczno – fantastyczny

  1. Boję się do zaglądać na Małych Czytelników 😉 bo codziennie piszesz o jakiejś nowości, którą bardzo chcielibyśmy mieć 😀
    Właśnie tak jest w przypadku tej książki i jej poprzedniczki 😀
    Sama chętnie bym ją przeczytała i oczywiście dzieciom też 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *