Everest. Edmund Hilary i Tenzing Norgay. Niezwykła historia

Pionierzy

Uwielbiam literaturę górską, dlatego ogromnie się ucieszyłam z tej pozycji. Teraz także młodsi czytelnicy będą mogli przeczytać o wspinaczce i poznać słynnych himalaistów.

 

Książka opisuje pierwsze zdobycie szczytu Mount Everest przez sir Edmunda Hilarego i Tenzinga Norgay’a.

 

Poznajemy ich historie, zupełnie zresztą różne.

Edmund Hilary wychowywał się w nowozelandzkiej Wyspie Północnej, był synem pszczelarza i od dzieciństwa pasjonowały go góry.

Tenzing Norgay urodził się w tybetańskiej dolinie Kharta, początkowo na ekspedycjach był tragarzem.

Gdy ich drogi się przecięły, szybko zostali przyjaciółmi. Ich sukces na zawsze zapisał się na karatach historii, zmieniając ich życie i robiąc z nich sławne osoby.

 

Oprócz historii tych dwóch wspinaczy, opisu ich słynnej ekspedycji i życia po sukcesie, ta książka to wspaniałe źródło wiedzy dla dzieci o himalaizmie.

 

Czytelnicy poznają z niej historię wyścigu o zdobycie szczytu, jego najniebezpieczniejsze miejsce, dowiedzą się, czym jest aklimatyzacja, jakie niebezpieczeństwa czekają na wspinaczy, skąd się wzięła nazwa Everest i wiele innych rzeczy.

 

 

To inspirująca książka, opowiadająca niesamowitą historię dwóch ludzi, którzy dokonali czegoś niesamowitego. Byli odważni, kochali wspinaczkę i pokonali wszystkie przeciwności losu, spełniając swoje wielkie marzenie.

 

Książka jest pięknie wydana i zilustrowana. W środku znajdziemy ciekawą i przystępnie opisaną historię, a także dużo informacji o górach i wspinaczce.

 

To fascynująca pozycja, którą Wam serdecznie polecam 🙂 

 

 

 

 

 

Kategoria wiekowa: 9+

Autorka: Aleksandra Steward

Ilustracje: Joe Todd – Stanton

Tłumaczenie: Patrycja Zarawska

Liczba stron: 64

Rok wydania: 2019

3 thoughts on “Everest. Edmund Hilary i Tenzing Norgay. Niezwykła historia

  1. Ja także lubię czytać historie ludzi, którzy spełniali swoje marzenia i dokonywali czegoś wielkiego, dlatego chętnie przeczytam tę książkę dzieciom 🙂 Jednak przyznaje się, że mnie takie zdobywanie gór przeraża i nie jestem sobie w stanie wyobrazić co czują rodziny himalaistów, gdy Ci są w trakcie zdobywania kolejnego szczytu..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *